Posiadaczka bitcoinów Kim Kardashian dołącza do listy miliarderów Forbesa

Forbes ogłosił medialną celebrytkę i posiadaczkę Bitcoinów Kim Kardashian miliarderką, stawiając ją w tej samej randze co Elon Musk i Jeff Bezos.

Według historii CNN, Kim Kardashian West została po raz pierwszy umieszczona na corocznej liście Forbes „World’s Billionaire List“.

Kim Kardashian West jest posiadaczką Bitcoinów i do 2019 roku była żoną zwolennika Bitcoin Up, amerykańskiego rapera Kanye Westa.

Rodzina Bitcoinerów rozpada się

Kim Kardashian otrzymała swój pierwszy Bitcoin jeszcze w 2018 roku jako prezent od Matthew Roszaka, amerykańskiego miliardera i inwestora venture capitalist na Charytatywnym Turnieju Pokerowym utworzonym przez City of Hope.

W tamtym czasie Bitcoin handlował po około 8000 dolarów.

Jej ówczesny mąż, Kanye West, jest również zwolennikiem Bitcoin. Kiedy wziął udział w amerykańskim wyścigu prezydenckim, wraz z zwolennikiem kryptowalut Johnem McAfee w zeszłym roku, stwierdził, że kryptowaluty i Bitcoin mogą być „prawdziwym wyzwoleniem Ameryki“.

Kim złożyła wniosek o rozwód z Kanye Westem w lutym 2019 roku po sześciu latach małżeństwa.

Ponieważ Bitcoin jest uważany za własność podczas rozwodu, to było pytanie w tamtym czasie, kto go dostanie: socjalita lub popularny raper?

Kim Kardashian jest oficjalnie miliarderką

Jak wspomniano powyżej, 6 kwietnia magazyn Forbes po raz pierwszy dodał Kardashian West do listy miliarderów. Jej zmiana statusu wynika, według Forbes, z dochodów, jakie osiąga z dobrze prosperującego biznesu, KKW Beauty i Skims, a także zysków z jej programu telewizyjnego i kontraktów partnerskich.

Bitcoin uderza w 60 tys. dolarów, ale traci ponad 2 tys. dolarów

Po tygodniu handlu w przedziale 52 000$ – 57 000$, 2 kwietnia flagowa kryptowaluta świata przebiła się ponad poziom 60 000$. Stało się to tego samego dnia, kiedy Ethereum odzyskało 2 000 USD, a następnie poszybowało na nowy rekord wszech czasów powyżej tego poziomu.

Wcześniej, 18 marca, BTC wzrósł do obszaru 61 800 USD. Jednakże, w momencie wydania prasy, król kryptowalut jest notowany na poziomie 57 697 USD, zgodnie z danymi CoinMarketCap.